Studentské spolky

Týmová spolupráce na projektech, příprava akcí, pomoc ostatním studentům a hlavně radost ze společně stráveného času. To vše vystihuje existenci mnoha studentských spolků, které na VUT působí. Jejich kompletní seznam najdete v příručce prváka.

Příručka prváka

ESN VUT Brno

Tato dobrovolnická studentská organizace se stará o to, aby si zahraniční studenti svůj Erasmus pobyt užili co nejvíce. Nejen, že pro ně organizuje spoustu akcí, ale zajišťuje i tzv. buddy systém, díky kterému je nejen příjezd, ale i průběh semestru pro zahraniční studenty jednodušší.

Web ESN VUT Brno

BEST Brno

BEST Brno je pobočkou mezinárodní studentské organizace Board of European Students of Technology, která působí na VUT. Zajišťuje komunikaci, spolupráci a výměnné pobyty pro studenty z celé Evropy. Díky BESTu tak můžete zažít "dvoutýdenní Erasmus" a vycestovat do zahraničí na některý z mnoha kurzů, které BEST organizuje. Navíc se můžete zapojit do pořádání různých akcí, nebo využít možnosti kurzů zaměřených na soft-skills.

Web BEST Brno

TU Brno Racing

Týmová spolupráce, napětí, rychlost... To vše definuje spolek studentů TU Brno Racing. Každoročně pracují na návrhu a stavbě závodního monopostu, se kterým se pak účastní závodů Formula Student po celém světě. A nutno dodat, že si vedou velmi dobře! V technologickém vývoji rozhodně nezůstávají pozadu, takže v jejich stáji najdete i formuli na elektrický pohon.

Web TU Brno Racing

Pneumobil Racing Team

Spolek studentů Pneumobil Racing Team má základnu na Fakultě strojního inženýrství VUT, ale jeho členy jsou studenti i z jiných fakult VUT. Společným úsilím pracují na vývoji vozidel poháněných energií stlačeného vzduchu, které jsou schopny konkurovat nejlepším evropským týmům. Každý rok se účastní závodů v maďarském Egeru.

Web Pneumobil Racing Team

BUT Chicken Wings

Ač název tohoto spolku svádí k představě, že jejich hlavním zájmem jsou dokřupava vypečená kuřecí křidélka, není tomu tak! BUT Chicken Wings vznikl při Leteckém ústavu FSI, aby se v roce 2015 poprvé zúčastnil mezinárodní soutěže letounů Air Cargo Challenge. Od té doby pravidelně členové týmu pracují na vývoji a vylepšování letounu, účastní se soutěží a snaží se propagovat letectví mezi studenty.

Instagram BUT Chicken Wings

IAESTE LC Brno

Stěžejní aktivitou mezinárodní organizace IAESTE jsou zahraniční stáže, které probíhají ve více než 80 zemích světa. Studenti a čerství absolventi tak mají možnost rozvíjet nejen své odborné a jazykové znalosti, ale navazovat přátelství se svými zahraničními vrstevníky. IAESTE se dále podílí i na organizaci různých akcí doma, např. veletrhu iKariéra či stejnojmennému portálu pracovních příležitostí ikariera.cz.

Web IAESTE LC Brno

Odpovědnost: Mgr. Marta Vaňková