VUT.
SILICON VALLEY
UPROSTŘED EVROPY

Další

Jsme přímo v epicentru

Lepší polohu už nenajdete. Brněnský kampus VUT je v těsné blízkosti Technologického parku – kde sídlí pobočky světových firem jako je IBM, Red Hat, Vodafone či Zebra Technologies.

Podobné firmy se pak přetahují o naše studenty, kteří chodí na stáže do těchto společností, znají díky tomu nejnovější trendy a už během studia se orientují ve firemním prostředí. Prostě ví, co a jak.
Technologický park
Kampus

Máme špičkové zázemí

A jde to vidět. Za posledních 10 let jsme do nových budov, prostor a vybavení investovali přes deset miliard korun. Podle žebříčku QS Top Universities patříme mezi 2,3 % nejlepších univerzit na světě.

Kantoři VUT pracují na oceňovaných vědeckých projektech – a naši studenti se při výuce dostanou k nejmodernějším přístrojům, o kterých si v řadě technologických firem mohou nechat jen zdát.
Laboratoře CEITEC
Čistá laboratoř

Víme, že praxe je základ

Teorie je fajn. Ale ještě lepší je umět ji použít při řešení reálných problémů. Proto spolupracujeme s mnoha firmami: na výzkumných projektech i na konkrétním obsahu studijních programů.

Díky tomu dáváme studentům praktické znalosti, které ve skriptech nenajdou. Jezdí na zahraniční stáže, podílí se na mezinárodních projektech a získávají přirozené pracovní sebevědomí.
Praxe

„95 % našich absolventů sežene práci do půl roku od promoce. Polovina z nich má navíc domluvené zaměstnání dřív než diplom v kapse. A mnozí se nebojí zakládat vlastní firmy. Mám ze studentů radost.“

Petr Štěpánek

rektor VUT