TO JE LÁSKA
NA CELÉ BRNO

Pro přehrávání videa je nutné povolit cookies typu Marketing. Změnu nastavení provedete zde. Video můžete otevřít v novém panelu. Další

Každý šestý je tu student

Jestli si nenajdete kámoše v Brně, tak už asi nikde. Jen na VUT je 17,5 tisíce studentů. Celkově pak 66 tisíc z 14 vysokých škol. Při počtu 400 500 obyvatel moravské metropole je ve městě každý šestý student.

Od října do května Brno každoročně hučííí jako jeden velký studentský úl. Tuhle energii si prostě zamilujete. Brno je bez nadsázky Mekkou studentů – tu koncentraci studentské atmosféry musíte zažít.
titulek
  • Král Majálesu z VUT
  • Studentský majáles
  • Život na Jakubském nám. / Jan Caga, www.gotobrno.cz

Nuda v Brně? Leda ve filmu

Možná nebudete stíhat přednášky, ale zaručeně se tu nestihnete nudit. Koncerty, divadla, festivaly, výstavy, party, hospůdky, kavárny, bistra… Brno za poslední léta ožilo jako žádné jiné české město.

Na podzim vypukne klubová sezona, v zimě vás zahřeje turbomošt a vánoční punč, na jaře se všichni sejdou na „Jakubáku“. Často se tu musí s pivem dokonce sedět na chodníku. Ale o to přece jde.
Jakubské náměstí / foto Jan Caga, www.gotobrno.cz

Světový unikát. A v přírodě

Za geniální UNESCO vilou Tugendhat létají turisté až z Japonska – a vy ji můžete vidět každý den. Brněnské Výstaviště v roce 1928 ohromilo celý svět. Centrum města s kavárnami připomíná Vídeň.

A co je na tom nejlepší? Že se všude dostanete do půl hodiny tramvají. Brněnské noční rozjezdy nám závidí i v Praze. A kamkoli z centra vyjedete na kole, hned jste v lese. Je to ráj.
Vila Tugendhat
  • Brněnské výstaviště / Skypix, www.gotobrno.cz
  • Zelný trh / Pavel Gabzdyl, www.gotobrno.cz
  • Hrad Veveří / Skypix, www.gotobrno.cz

V centru výzkumu a inovací

Speciálně pro studenty VUT je Brno pravým požehnáním. Sídlí tu totiž velká vědecká centra za desítky miliard – třeba známý CEITEC či Centrum materiálového výzkumu.

Špičkové laboratoře jsou i v dalších fakultních centrech. Tam mohou studenti už od druhého ročníku využít ultradrahé přístroje, se kterými řada vědců ještě neměla šanci pracovat.
Sídlo CEITEC VUT / Igor Šefr