Detail předmětu

Angličtina pro architekty – průvodce prací v zahraniční kanceláři

FAST-BGB045-AAk. rok: 2024/2025

Předmět se zaměří na praktické použití angličtiny pro architekty v zahraniční firmě. Osnova předmětu odpovídá reálným situacím, od prvního až do posledního dne v práci.

Každá přednáška a související cvičení bude mít konkrétní téma – životopis, portfolio, telefonát do firmy, přijímací pohovor, první den v práci, komunikace s kolegy, komunikace s vedoucími, prezentace klientům, fáze projektu, návštěva stavebního úřadu, výpověď, poslední den v práci apod.

Absolvent předmětu získá znalosti a prostřednictvím cvičení i praktické zkušenosti. Tyto znalosti mu umožní se vyhnout chybám, jež se studenti/absolventi VŠ dopouští při hledání zaměstnání v zahraničí.

Jazyk výuky

angličtina

Počet kreditů

3

Zajišťuje ústav

Ústav architektury (ARC)

Vstupní znalosti

Znalost angličtiny, předmět předpokládá u studentů intermediate (B1) znalost angličtiny.
Zájem o práci v zahraničí.

Pravidla hodnocení a ukončení předmětu

Vymezení kontrolované výuky a způsob jejího provádění stanoví každoročně aktualizovaná vyhláška garanta předmětu.

Učební cíle

Práce v zahraničí.
Přednášky a cvičení v angličtině.
Úspěšné zvládnutí všech kroků v zaměstnání – od pohovoru, prvního dne v zaměstnání, pracovní zkušenosti až po výpověď a poslední den v kanceláři.

Zařazení předmětu ve studijních plánech

  • Program BPC-APS bakalářský, 4. ročník, zimní semestr, povinně volitelný

Typ (způsob) výuky

 

Přednáška

26 hod., nepovinná

Vyučující / Lektor

Osnova

1. Tvorba CV, dopisu a portfolia. 2. Výběr firmy, telefonát do firmy. 3. Pohovor ve firmě, přijetí/nepřijetí nabídky. 4. První den/týden ve firmě. 5. Pravidla pracovní komunikace – telefon, e-mail, dopisy. 6. Komunikace s kolegy, nadřízenými a podřízenými. 7. Komunikace s konzultanty. 8. Návštěva stavebního úřadu. 9. Návštěva stavby (stavební dozor). 10. Pohovor na konci roku (end of year review). 11. Žádost o zvýšení platu/zařazení na jinou pozici. 12. Podání výpovědi. 13. Poslední den ve firmě.

Cvičení

13 hod., povinná

Vyučující / Lektor

Osnova

Odpovídá harmonogramu přednášek, přednášené téma bude následující týden prakticky procvičeno. 1. Tvorba CV, dopisu a portfolia. 2. Výběr firmy, telefonát do firmy. 3. Pohovor ve firmě, přijetí/nepřijetí nabídky. 4. První den/týden ve firmě. 5. Pravidla pracovní komunikace – telefon, e-mail, dopisy. 6. Komunikace s kolegy, nadřízenými a podřízenými. 7. Komunikace s konzultanty. 8. Návštěva stavebního úřadu. 9. Návštěva stavby (stavební dozor). 10. Pohovor na konci roku (end of year review). 11. Žádost o zvýšení platu/zařazení na jinou pozici. 12. Podání výpovědi. 13. Poslední den ve firmě.