WIPO a Světový den duševního vlastnictví

Důležitost duševního vlastnictví se připomíná dne 26. dubna. Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) se již tradičně rozhodla tento den pořádně oslavit.

Tématem letošní akce je „IP and Youth. Innovating for a Better Future“.


Těšit a zúčastnit se lze:

World IP Day Youth Gallery – inovátorky, inovátoři, vynálezci a vynálezkyně do 35 let mohou zaslat svou fotografii, video a krátký příběh pod hashtagem #WorldIPDay; popřípadě je možnost takovou osobu nominovat. Vybrané a vybraní budou zvěřejněni na WIPO stránkách v galerii rozdělené podle oblasti zájmu.

Galerie k vidění na stránce: https://www.wipo.int/ip-outreach/en/ipday/2022/youth-gallery.html


Youth Video Competition – soutěž, které je možno zúčastnit se s 90 vteřin dlouhým videem na téma „We are young and innovative. Let’s build a better future with IP!“ Vítězky a vítězové budou zvoleni prostřednictvím veřejného hlasování a vyhlášeni 26.dubna.

Podmínky k účasti v soutěži: https://www.wipo.int/ip-outreach/en/ipday/2022/video-prize.html
Přihlášky lze posílat zde: https://wipd2022-prize.wipo.int/V březnu taktéž vychází zvláštní vydání časopisu WIPO Magazine se zaměřením na mladé inovátorky, inovátory, vynálezce a vynálezkyně.

Názor mladé generace na témata souzvuisející s duševním vlastnictvím lze vyjádřit v průzkumu: https://surveys.wipo.int/s3/World-IP-Day-2022-Youth-Survey


Publikováno: 31.03.2022 14:32

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d224464