CENTRA VÝZKUMU.
PROSTŘEDÍ, KDE SE RODÍ VĚDA.

Další

CEITEC Středoevropský technologický institut

Říkáme mu zkráceně CEITEC a rodí se tu unikátní nápady. Dokážeme propojit živou přírodu s technickými vědami a vše přenést do praxe. Na VUT se zaměřujeme hlavně na nanotechnologie a mikrotechnologie, ale také na pokročilé materiály.

Více informací
CEITEC

IT4Innovations Národní superpočítačové centrum

IT technologie jsou jedním z nejrychleji rostoucích oborů, proto je potřeba nezaspat. Abychom udrželi tempo se světem, vybudovali jsme společně se dvěma ostravskými univerzitami, Slezskou univerzitou a Ústavem geoniky AVČR superpočítačové centrum, jehož součástí je i superpočítač Anselm umístěný ve slezské metropoli. Patříme tak mezi 100 institucí na celém světě, které se jím mohou pyšnit.

Více informací
IT4Innovations

ADMAS Centre
Pokročilé stavební materiály, konstrukce a technologie

5 372 m2, čtyři budovy, 250 přístrojů. To je centrum AdMaS, které vzniklo při Fakultě stavební. Díky tomuto zázemí se tu mohou naši vědci věnovat výzkumu, vývoji a aplikaci pokročilých stavebních materiálů, konstrukcí a technologií nejen v oblasti stavebnictví, ale i dopravních systémů a infrastruktury měst a obcí.

Více informací
AdMaS

NETME Centre
Nové technologie pro strojírenství

V NETME nám jde o to, abychom pomocí našeho výzkumu přispěli k modernizaci strojního inženýrství. Vymýšlíme jak nové věci, tak se zabýváme inženýrskými analýzami ve strojírenství. Patří pod nás také dílna strojLAB, kde mohou studenti realizovat své nápady. Vybavení na to máme skvělé, a to 3D tiskárny, řezací plotry, skenery, elektrodílenské vybavení nebo roboty Kuka.

Více informací
NETME Centre

CVVOZE Centre
Centrum výzkumu a využití
obnovitelných zdrojů energie

Energie je nejenom zdrojem našeho badání, ale i jeho předmětem. Objevujeme stále nové možnosti získávání obnovitelných zdrojů energie a jejího využití nejen v energetice, ale i ve výrobě a dopravě. Pyšníme se také dvěma speciálními laboratořemi PowerLab - Laboratoří vysokých napětí a Laboratoří vysokých proudů, kde provádíme nejen vlastní experimenty, ale také různé zkoušky pro komerční sféru.

Více informací
CVVOZE

SIX Centre Centrum senzorických, informačních a komunikačních systémů

Chytré technologie již brzy budou řídit chytrá města. A k tomu by měli dopomoci i naši vědci z centra SIX, kteří se zabývají senzorickými, informačními a komunikačními systémy. Zaměřují se třeba na kyberbezpečnost a bezdrátové šíření signálu.

Více informací
SIX

CMV Centre Centrum materiálového výzkumu

Naší doménou je chemie v materiálovém výzkumu. Zkoumáme materiály pro nejrůznější využití, specifickou oblastí jsou pak biomateriály pro medicínské, kosmetické či potravinářské aplikace. Naše poznatky a nové technologie se snažíme co nejvíce přenášet do praxe.

Více informací
Centrum materiálového výzkumu

Firemní spolupráce

Řešíte problém, s kterým si nevíte rady?
Obraťte se na VUT. Pomůžeme vám!

Zjistit více o firemní spolupráci