Přehrát video

125letrozvíjíme
technologickouexcelenci

Další

HLAVNÍ PARTNER


Harmonogram akcí


Akce budou v průběhu roku postupně doplňovány.

Vědecká rada

19. 1. 2024

Oslavy 125. výročí založení VUT byly zahájeny zasedáním Vědecké rady. Její běžný program byl doplněn o představení roku oslav a společenskou část.

Národní konference transferu 2024

9.–10. 4. 2024

11. ročník národní konference transferu, která bude zaměřená zejména na dopady legislativních změn na transferová pracoviště výzkumných organizací. Konference je pořádaná pod záštitou spolku Transfera.cz.


Web konference

CESAER Task Force

23.–24. 4. 2024

Jednání Task Force Learning & Teaching evropské výzkumné prestižní sítě technických univerzit CESAER. Akce se zúčastní významní zástupci z evropských technických vysokých škol a aktéři v rámci evropského vysokoškolského prostoru, kteří formují budoucnost technického vzdělávání. Jednání zároveň představuje klíčovou přípravu na nadcházející podzimní Mezinárodní konferenci k technickému vzdělávání.


Web CESAER

Běh na 53

24. 4. 2024

Tradiční akce letního semestru, která je neodmyslitelně spjatá s prvními jarními dny. Přinutí Vás se po dlouhé zimě trochu proběhnout a užít si první sluníčko na vzduchu. Akci organizuje studentský spolek Studenti pro studenty.

Web akce

Rollout Dragon e4

26. 4. 2024

Poprvé uvidí odhalení zbrusu nové závodní formule studentů brněnského VUT nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost. Letošní rollout, neboli slavnostní odhalení nového monopostu, se koná v pátek 26. dubna odpoledne na velkém nádvoří hradu Špilberk. Akce je otevřena všem zájemcům o motosport a techniku.

Excel@FIT 2024

2. 5. 2024

2. května 2024 se na Fakultě informačních technologií uskuteční 10. ročník studentské konference inovací, technologií a vědy v IT - Excel@FIT. Studentské prezentace zajímavých technických řešení, nápadů a odborných výsledků pak vyhodnotí odborná porota.


Web Excel@FIT

Brněnský Majáles

11. 5. 2024

Festival Brněnský Majáles nabídne nejen pestrý hudební program, ale také tradiční soutěž o krále a královnu Brna. VUT se opět odprezentuje v rámci univerzitní zóny a doplní tak bohatý hudební program ukázkami studentských aktivit a studentských výstupů tvůrčí činnosti.


Web Brněnský Majáles

General Assembly EULiST

22.–25. 5. 2024

Valné shromáždění Evropské univerzity EULiST, která sestává z deseti evropských univerzit s převážně technickým zaměřením. Členství v alianci EULiST umožňuje univerzitám snadněji rozvíjet spolupráci ve vědě a výzkumu, a zároveň podporovat mobility studentů i zaměstnanců. Toto shromáždění je příležitostí pro sdílení informací a posilování propojenosti v akademickém prostředí a hledání cest k podpoře technického vzdělávání mezi jednotlivými univerzitami.


Web EULiST ga

Festival vědy a techniky

6.–8. 9. 2024

Festival vědy je tradiční každoroční akcí, jejímž cílem je přiblížit vědu široké veřejnosti a ukázat ji jako okouzlující, zábavnou a překvapivou. Pro návštěvníky jsou připraveny interaktivní ukázky, takže mohou lépe pochopit, v čem tkví krása vědeckého bádání.


Web Festival vědy a techniky

Týden sportu na VUT

16.–20. 9. 2024

První týden nového akademického roku bude nabitý sportem, turnaji, závody, soutěžemi a hlavně zábavou. Také letos za jeho přípravou stojí Centrum sportovních aktivit a zapojit se mohou všichni studenti i zaměstnanci VUT.

Hudba z FEKTu

18. 9. 2024

Hudební festival je neodmyslitelně spjatý se začátkem zimního semestru. Na pódiu se střídají hlavně studentské kapely, ale těšit se můžete i na známá jména. Letos bude akce připomínat také 65. výročí založení elektrofakulty.


Web Hudby z FEKTu

Slavnostní akademické shromáždění

19. 9. 2024

Slavnostní akademické shromáždění je tradičním obřadem, v rámci kterého se předávají ocenění rektora VUT. Jedná se o zlaté, stříbrné a pamětní medaile, ceny rektora pro studenty a také ceny pro nejlepší pedagogy dle hodnocení studentů.

Noc vědců

27. 9. 2024

Nejznámější popularizační akce určená pro širokou veřejnost každým rokem přiláká davy zájemců do míst, kam se běžně nedostanou. VUT otevře své laboratoře, posluchárny a další prostory a připraví bohatý program, který si užijí i ti nejmenší.


Web Noc vědců

FASTfest

1. 10. 2024

Zahájení semestru na Fakultě stavební je spojeno s hudebním festivalem FASTFest. O zábavu se postarají jak studentské kapely, tak i známí headlineři.


Web FASTFest

Mezinárodní strojírenský veletrh

8.–11. 10. 2024

Na 65. ročníku nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu střední Evropy nebude VUT chybět. Za vystavené exponáty jsme získali již mnohokrát Zlatou medaili a i letos se mohou návštěvníci těšit na naši expozici a podívat se, co nového se na VUT zrodilo.


Web MSV

Mezinárodní konference k technickému vzdělávání

21.–22. 10. 2024

Mezinárodní konference k technickému vzdělávání, která navazuje na aktivity a akce realizovány na VUT na národní i mezinárodní úrovni ve vztahu k podpoře technického vzdělávání pro zvýšení konkurenceschopnosti České republiky a Evropské unie.

Slavnostní vědecká rada

29. 11. 2024

Při příležitosti slavnostního zasedání Vědecké rady VUT budou předány čestné doktoráty.

Ples VUT

6. 12. 2024

Oslavy 125. výročí uzavře na začátku prosince Ples VUT, který je jedinečnou událostí studentů, zaměstnanců, absolventů, partnerů a přátel VUT. Galavečer vyhledávaný nejen mezi techniky se v průběhu let stal největším plesem v České republice.


Web Ples VUT

Odpovědnost: Mgr. Marta Vaňková