Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Detail předmětu
FEKT-BPC-STEAk. rok: 2024/2025
Předmět je zaměřen na přenos zvukových signálů v elektrické soustavě, A/D a D/A převod a digitální zpracování zvukových signálů, strukturu a použití mixážního pultu, digitální mixážní pulty, měření a indikace úrovně, spektra a amplitudové obálky zvukových signálů, digitální zvuková rozhraní a digitální záznam zvukových signálů, zvukové efekty, řízení studiové techniky pomocí protokolu MIDI a dalších, relativní a absolutní synchronizační kódy a počítačové systémy zpracování zvuku. Laboratorní cvičení jsou zaměřena na osvojení práce s mixážními pulty a další studiovou technikou a měření jejich parametrů a charakteristik.
Jazyk výuky
Počet kreditů
Garant předmětu
Zajišťuje ústav
Vstupní znalosti
Jsou požadovány znalosti základních zákonů a veličin v elektrických obvodech, vlastností prvků elektrických obvodů, chování obvodů se setrvačnými prvky, vlastnosti a zapojení operačních zesilovačů, spektra periodických a neperiodických signálů, systémů se spojitým a diskrétním časem. Student, který si zapíše předmět, by měl být schopen používat přístroje pro měření elektrického napětí a proudu, generátory průběhů a osciloskopy.Práce v laboratoři je podmíněna platnou kvalifikací „osoby poučené“, kterou musí studenti získat před zahájením výuky. Informace k této kvalifikaci jsou uvedeny ve Směrnici děkana Seznámení studentů s bezpečnostními předpisy.
Pravidla hodnocení a ukončení předmětu
Hodnocení se řídí Studijním a zkušebním řádem VUT a Směrnicí děkana FEKT doplňující studijní a zkušební řád VUT. Za správné výsledky a vypracování všech laboratorních úloh je uděleno maximálně 30 bodů a maximum 10 bodů je uděleno za test z teoretických znalostí v laboratorních cvičeních. Minimální rozsah vypracování jednotlivých laboratorních úloh stanoví každoročně aktualizovaná vyhláška garanta předmětu. První část závěrečné zkoušky probíhá formou testu v e-learningu, je hodnocena maximem 40 bodů a pro její úspěšné složení je nutné získat alespoň 20 bodů. Druhá část závěrečné zkoušky je písemná a je sestavena z 10 okruhů otázek tematicky zaměřených podle osnovy předmětu. Tato část je hodnocena maximem 20 bodů a pro její úspěšné složení je nutné získat alespoň 10 bodů.
Pro udělení zápočtu je nutné absolvovat všechny laboratorní úlohy v minimálním rozsahu v řádných nebo náhradních termínech. Další formy kontrolované výuky stanoví každoročně aktualizovaná vyhláška garanta předmětu.
Učební cíle
Základní literatura
Doporučená literatura
Elearning
Zařazení předmětu ve studijních plánech
specializace AUDB-TECH , 2 ročník, letní semestr, povinnýspecializace AUDB-ZVUK , 2 ročník, letní semestr, povinný
Přednáška
Vyučující / Lektor
Osnova
Laboratorní cvičení