Přehrát video

125letrozvíjíme
technologickouexcelenci

Další

HLAVNÍ PARTNER

Hlavní akce

Vědecká rada

19. 1. 2024

Oslavy 125. výročí založení VUT byly zahájeny zasedáním Vědecké rady. Její běžný program byl doplněn o představení roku oslav a společenskou část.
Hlavní akce

Národní konference transferu 2024

9.–10. 4. 2024

11. ročník národní konference transferu, která bude zaměřená zejména na dopady legislativních změn na transferová pracoviště výzkumných organizací. Konference je pořádaná pod záštitou spolku Transfera.cz.


Web konference

Doprovodná akce

Studentská konference EEICT

23. 4 2024

Již 30. ročník studentské vědecké konference a soutěže STUDENT EEICT proběhne 23. dubna 2024 na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií. Konference se koná pod záštitou rektora VUT Ladislava Janíčka. Cílem soutěže je podpora tvůrčí činnosti studentů technických vysokých škol a středních škol.

Web konference

Doprovodná akce

Veletrh pracovních příležitostí PerFEKT Jobfair

23. 4. 2024

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně vás zve na 15. ročník veletrhu pracovních příležitostí perFEKT JobFair 2024, který je doprovázen pořádáním 30. ročníku tradiční studentské vědecké konference a soutěže STUDENT EEICT 2024.

Web veletrhu

Hlavní akce

CESAER Task Force

23.–24. 4. 2024

Jednání Task Force Learning & Teaching evropské výzkumné prestižní sítě technických univerzit CESAER. Akce se zúčastní významní zástupci z evropských technických vysokých škol a aktéři v rámci evropského vysokoškolského prostoru, kteří formují budoucnost technického vzdělávání. Jednání zároveň představuje klíčovou přípravu na nadcházející podzimní Mezinárodní konferenci k technickému vzdělávání.


Web CESAER

Hlavní akce

Rollout Dragon e4

26. 4. 2024

Poprvé uvidí odhalení zbrusu nové závodní formule studentů brněnského VUT nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost. Letošní rollout, neboli slavnostní odhalení nového monopostu, se koná v pátek 26. dubna odpoledne na velkém nádvoří hradu Špilberk. Akce je otevřena všem zájemcům o motosport a techniku.

Web akce

Doprovodná akce

Běh na 53

30. 4. 2024

Tradiční akce letního semestru, která je neodmyslitelně spjatá s prvními jarními dny. Přinutí Vás se po dlouhé zimě trochu proběhnout a užít si první sluníčko na vzduchu. Akci organizuje studentský spolek Studenti pro studenty.

Web akce

Doprovodná akce

Excel@FIT 2024

2. 5. 2024

2. května 2024 se na Fakultě informačních technologií uskuteční 10. ročník studentské konference inovací, technologií a vědy v IT - Excel@FIT. Studentské prezentace zajímavých technických řešení, nápadů a odborných výsledků pak vyhodnotí odborná porota.


Web Excel@FIT

Doprovodná akce

Den Evropy

9. 5. 2024

Open air akce Den Evropy startuje 9. května od 14 hodin na Moravském náměstí v Brně, u sochy Jošta. Bohatý program, kterým si každoročně připomínáme myšlenku míru na našem kontinentu, bude plný informací a kultury. Doplní jej i dva studentské spolky z VUT - BEST Brno a ESN VUT Brno

Web Den Evropy

Hlavní akce

Brněnský Majáles

11. 5. 2024

Festival Brněnský Majáles nabídne nejen pestrý hudební program, ale také tradiční soutěž o krále a královnu Brna. VUT se opět odprezentuje v rámci univerzitní zóny a doplní tak bohatý hudební program ukázkami studentských aktivit a studentských výstupů tvůrčí činnosti.


Web Brněnský Majáles

Hlavní akce

Evropský univerzitní šermířský pohár

12. 5. 2024

První ročník Evropského univerzitního šermířského poháru v kordu mužů a žen, který se koná pod záštitou rektora Vysokého učení technického v Brně. Turnaj se koná v rámci oslav 125. výročí založení VUT v Brně a je určen pro studenty evropských vysokých škol a univerzit.

Web akce

Doprovodná akce

Elektromobilní odpoledne

14. 5. 2024

V rámci Elektromobilního odpoledne si můžete prohlédnout elektroauta společností TESLA, ŠKODA, Auto na půl, Alfa Profi, vyzkoušet testovací jízdy i dobíjení u elektronabíječek Teplárny Brno, zúčastnit se diskuzního panelu na téma elektromobilita nebo si prohlédnout laboratoře FEKT, v nichž se elektromobilita a elektrická energie zkoumá a testuje. Mimořádně nabitý program je určený jak studentům a zaměstnancům VUT, tak široké veřejnosti. Akci, která vyvrací mýty o elektromobilitě, připravila Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Přijďte 14. května 2024 od 14 hodin do areálu FEKT VUT, Technická 12, Brno.

Web akce

Hlavní akce

General Assembly EULiST

22.–25. 5. 2024

Valné shromáždění Evropské univerzity EULiST, která sestává z deseti evropských univerzit s převážně technickým zaměřením. Členství v alianci EULiST umožňuje univerzitám snadněji rozvíjet spolupráci ve vědě a výzkumu, a zároveň podporovat mobility studentů i zaměstnanců. Toto shromáždění je příležitostí pro sdílení informací a posilování propojenosti v akademickém prostředí a hledání cest k podpoře technického vzdělávání mezi jednotlivými univerzitami.


Web EULiST ga

Doprovodná akce

Zahradní slavnost

19. 6. 2024

Neformální odpolední společenské setkání zejména vedení univerzity, fakult a součástí při příležitosti ukončení akademického roku 2023/2024.
Doprovodná akce

MeltingPot 2024

19. 7. 2024

V rámci festivalu Colours of Ostrava je již tradičně pořádáno mezinárodní diskuzní fórum Meltingpot. V letošním roce vystoupí více než 250 řečníků z celého světa na 12 tematických scénách a budou diskutovat o aktuálních tématech a novinkách z oblasti politiky, ekonomiky, technologií a AI, vědy, vzdělávání, zdraví i osobního rozvoje. V pátek 19. 7. se můžete těšit také na řečníky a zajímavosti z VUT na Envision Stage.

WEB MELTINGPOT

Hlavní akce

Festival vědy a techniky

6.–8. 9. 2024

Festival vědy je tradiční každoroční akcí, jejímž cílem je přiblížit vědu široké veřejnosti a ukázat ji jako okouzlující, zábavnou a překvapivou. Pro návštěvníky jsou připraveny interaktivní ukázky, takže mohou lépe pochopit, v čem tkví krása vědeckého bádání.


Web Festival vědy a techniky

Doprovodná akce

100 let létání na Medlánkách

14. 9. 2024

Letiště Medlánky slaví 100 let. Připravte se na nezapomenutelný den plný vzrušujících leteckých ukázek, vyhlídkových letů s letadly, setkání s významnými osobnostmi leteckého sportu a užijte si tento historický milník létání na Medlánkách. VUT akci udělilo záštitu a stalo se jejím partnerem.

Web akce

Hlavní akce

Týden sportu na VUT

16.–20. 9. 2024

První týden nového akademického roku bude nabitý sportem, turnaji, závody, soutěžemi a hlavně zábavou. Také letos za jeho přípravou stojí Centrum sportovních aktivit a zapojit se mohou všichni studenti i zaměstnanci VUT.
Hlavní akce

Hudba z FEKTu

18. 9. 2024

Hudební festival je neodmyslitelně spjatý se začátkem zimního semestru. Na pódiu se střídají hlavně studentské kapely, ale těšit se můžete i na známá jména. Letos bude akce připomínat také 65. výročí založení elektrofakulty.


Web Hudby z FEKTu

Hlavní akce

Slavnostní akademické shromáždění

19. 9. 2024

Slavnostní akademické shromáždění je tradičním obřadem, v rámci kterého se předávají ocenění rektora VUT. Jedná se o zlaté, stříbrné a pamětní medaile, ceny rektora pro studenty a také ceny pro nejlepší pedagogy dle hodnocení studentů.
Hlavní akce

Noc vědců

27. 9. 2024

Nejznámější popularizační akce určená pro širokou veřejnost každým rokem přiláká davy zájemců do míst, kam se běžně nedostanou. VUT otevře své laboratoře, posluchárny a další prostory a připraví bohatý program, který si užijí i ti nejmenší.


Web Noc vědců

Hlavní akce

FASTfest

1. 10. 2024

Zahájení semestru na Fakultě stavební je spojeno s hudebním festivalem FASTFest. O zábavu se postarají jak studentské kapely, tak i známí headlineři.


Web FASTFest

Hlavní akce

Mezinárodní strojírenský veletrh

8.–11. 10. 2024

Na 65. ročníku nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu střední Evropy nebude VUT chybět. Za vystavené exponáty jsme získali již mnohokrát Zlatou medaili a i letos se mohou návštěvníci těšit na naši expozici a podívat se, co nového se na VUT zrodilo.


Web MSV

Hlavní akce

European Conference on STEM Education

21.–22. 10. 2024

European Conference on STEM Education, která navazuje na aktivity a akce realizované na VUT na národní i mezinárodní úrovni ve vztahu k podpoře technického vzdělávání pro zvýšení konkurenceschopnosti České republiky a Evropské unie.

Web konference

Hlavní akce

Slavnostní vědecká rada

29. 11. 2024

Při příležitosti slavnostního zasedání Vědecké rady VUT budou předány čestné doktoráty.
Hlavní akce

Ples VUT

6. 12. 2024

Oslavy 125. výročí uzavře na začátku prosince Ples VUT, který je jedinečnou událostí studentů, zaměstnanců, absolventů, partnerů a přátel VUT. Galavečer vyhledávaný nejen mezi techniky se v průběhu let stal největším plesem v České republice.


Web Ples VUT

Odpovědnost: Mgr. Marta Vaňková