Bachelor's Thesis

Employee Remuneration System in a Selected Company

Final Thesis 10.95 MB

Author of thesis: Dominika Ruská

Acad. year: 2025/2026

Supervisor: Ing. Markéta Kruntorádová, Ph.D.

Reviewer: Ing. Mgr. Lada Vejmělková, Ph.D.

Abstract:

This bachelor’s thesis deals with the employee remuneration system in a selected company. Based on theoretical knowledge, an analysis of the current situation and a questionnaire survey, the main shortcomings in benefits, development and remuneration are identified. The final part proposes specific measures that can be implemented in the company from 2027.

Keywords:

Remuneration system, employees, employee benefits, wage, training and development, job satisfaction, stabilization bonus, MultiSport card

Date of defence

24.06.2026

Result of the defence

Defended (thesis was successfully defended)

znamkaCznamka

Grading

C

Process of defence

Studentka ve své prezentaci seznámila komisi s cíli, řešením a výsledky, ke kterým v závěrečné práci dospěla. Komise se poté seznámila s posudky a hodnocením vedoucího práce a oponenta. Otázky z posudku vedoucího nejsou, otázky z posudku oponenta zodpověděla studentka v plném rozsahu. Otázky členů komise: 1. Ing. David Havíř, Ph.D.: Máte data o tom jak zaměstnanci využívají slevu pro zaměstnance? - odpovězeno Na základě přednesené prezentace a odpovědí na otázky položené v diskusi komise rozhodla, že studentka práci obhájila.

Language of thesis

Czech

Faculty

Department

Study programme

Business Economics (BAK-EP)

Composition of Committee

doc. Ing. Vít Chlebovský, Ph.D. (předseda)
Ing. Vladimíra Bayerová, Ph.D. (místopředseda)
Mgr. Eva Michalíková, Ph.D. (člen)
Ing. David Havíř, Ph.D. (člen)
Ing. Kateřina Fojtů, Ph.D. (člen)

Z hlediska zaměření se jedná o závěrečnou práci věnovanou relativně běžnému a často diskutovanému tématu, které je však autorkou zpracováno kvalitně a s promyšleným přístupem. Při jeho řešení využívá standardní, v odborné praxi osvědčené metody a postupy, které vhodně kombinuje a aplikuje v návaznosti na stanovené cíle práce. V celém průběhu zpracování prokazuje solidní teoretické zázemí a zároveň schopnost tyto poznatky efektivně přenášet do praktické roviny v podmínkách konkrétní analyzované společnosti. Současně je zřejmá její schopnost pracovat s odbornou literaturou, kriticky ji vyhodnocovat, správně interpretovat a účelně využívat k podpoře vlastních tvrzení, analýz i formulovaných závěrů.

Práce je strukturována logicky a přehledně, přičemž jednotlivé kapitoly na sebe smysluplně navazují a vytvářejí ucelený a dobře srozumitelný celek. Určité nedostatky lze identifikovat především ve třetí kapitole, kde není zcela zachována systematičnost číslování podkapitol, což může částečně narušovat orientaci v textu. Přesto autorka prokazuje schopnost komplexně uchopit řešenou problematiku, uvažovat v širších souvislostech a postupovat systematicky při zpracování analytické části. V některých pasážích, například v rámci podkapitoly 2.5.1 zaměřené na situaci na trhu práce, však struktura působí méně přehledně. Určité omezení rovněž představuje využití převážně popisné statistiky, která omezuje možnosti hlubšího analytického vyhodnocení a interpretace dat. Navzdory těmto skutečnostem je analytická část zpracována poměrně detailně a spolu s celkovou komplexností práce představuje její významnou silnou stránku. Kromě toho práce vykazuje i dílčí formální a stylistické nedostatky, které však nemají zásadní vliv na její celkovou srozumitelnost.

Celkově lze práci hodnotit jako kvalitně a standardně zpracovanou. Splňuje požadavky kladené na bakalářské kvalifikační práce na Vysokém učení technickém v Brně, přičemž zjištěné nedostatky mají spíše dílčí charakter a významně nesnižují její celkovou úroveň ani vypovídací schopnost.
Evaluation criteria Grade
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků C
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C
Práce s informačními zdroji, včetně citací B

Grade proposed by supervisor: C

Hlavním cílem předložené bakalářské práce je návrh vhodných opatření v systému odměňování zaměstnanců, která povedou ke zvýšení spokojenosti zaměstnanců vybrané společnosti. Autorka cíl splnila. V bakalářské práci je zvolen správný postup řešení i metody s ohledem na předem definované cíle.

Autorka postupovala systematicky, kdy na základě úvodní literární rešerše aplikovala teoretická východiska v analytické i návrhové části práce. Přínosem práce jsou návrhy změn zaměstnaneckého systému odměňování, které reflektují požadavky zaměstnanců i ekonomickou situaci podniku.

Bakalářská práce je na dobré jazykové úrovni a splňuje veškeré formální náležitosti a požadavky standardně kladené na bakalářskou práci v daném oboru.

Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě a navrhuji klasifikaci C – dobře.
Evaluation criteria Grade
Splnění stanovených cílů B
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků C
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C
Práce s informačními zdroji B
Topics for thesis defence:
  1. (1) "Měla jste již možnost představit návrhy na změnu systému odměňování zaměstnanců vedení společnosti? Pokud ano, jaká byla reakce?"

Grade proposed by reviewer: C

Responsibility: Mgr. et Mgr. Hana Odstrčilová