Přístupnostní navigace
E-application
Search Search Close
Publication result detail
POKORNÝ, O.
Original Title
Některé faktory ovlivňující nájemné v administrativních budovách
English Title
Some factors affecting rental rates in administrative buildings
Type
Paper in proceedings outside WoS and Scopus
Original Abstract
Článek se zaměřuje na stav současného poznání na poli metod vhodných pro řešení problémů spojených se stanovením výše nájmu za prostory v administrativních budovách a faktorů, ovlivňujících výši nájmů v těchto prostorách. V současné době neexistuje závazná, ani doporučená metodika pro řešení daného typu problému. Vzhledem k této skutečnosti je prvním klíčovým krokem provedení tohoto zkoumání tak, aby došlo k podchycení současného stavu vědeckého poznání daného tématu, samozřejmě nejen v ČR, ale i ve světě. Jak z hlediska metod, tak z hlediska faktorů se podařilo shromáždit reprezentativní údaje, popisující mnohdy zcela odlišný přístup (nebo zcela odlišný faktor), který má, nebo může mít v dané zemi/lokalitě optimální použití. Situace v zahraničí je poměrně pestřejší, přenositelnost do ČR bude nepochybně možná, musí však dojít k přizpůsobení pro naše lokální podmínky. Zatím se nejeví jako možné aplikovat univerzální přístup k dané problematice, tato teorie však musí být dále rozpracována. Shromážděné výsledky této práce mohou pomoci v dalších aktivitách v rámci řešení problémů spojených se stanovením výše nájmu za prostory v administrativních budovách.
English abstract
Aim of this paper is to review the up to date research state at the field of factors affecting rent rate for premises in administrative buildings. My next goal will be to develop methods for dealing with problems related to determining the rent rate for premises in administrative buildings. Currently, there is no mandatory or recommended methodology for dealing with problems of this kind. Data for my next work will be based on market research and probaly also game theory will be used, main focus will be on defining of a system of significant variables in such a way that the essential price determining factors are taken into consideration and on proposing suitable valuation procedures taking into account the specifics of the property in question.
Keywords
nájemné; faktory; ovlivnění; prostory; administrativní; budova
Key words in English
rent rate; affecting factor; permises; administrative; building
Authors
RIV year
2021
Released
31.01.2020
Publisher
Vysoké učení technické v Brně
Location
Brno
ISBN
978-80-214-5827-7
Book
Sborník příspěvků konference Junior Forensic Science Brno 2020
Pages from
118
Pages to
127
Pages count
136
URL
http://www.jufos.cz/wp-content/uploads/2015/11/Jufos-final.pdf
BibTex
@inproceedings{BUT163531, author="Oldřich {Pokorný}", title="Některé faktory ovlivňující nájemné v administrativních budovách", booktitle="Sborník příspěvků konference Junior Forensic Science Brno 2020", year="2020", number="1", pages="118--127", publisher="Vysoké učení technické v Brně", address="Brno", isbn="978-80-214-5827-7", url="http://www.jufos.cz/wp-content/uploads/2015/11/Jufos-final.pdf" }