• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Seznam databází

Plnotextové databáze

Tyto databáze obsahují plné texty hledaných dokumentů. Záleží na licenci, zda jsou v databázi dostupné všechny texty či jen určitá předplacená část.

Bibliografické a faktografické databáze

Tyto databáze obsahují pouze bibliografické údaje o zdroji a většinou také abstrakt. Pokud budete potřebovat plný text článku, podívejte se, zda v některé z přístupných plnotextových databází není tento titul dostupný. Pokud není, požádejte o pomoc vaši knihovnu.

Elektronické knihy

Elektronické knihy jsou elektronickou variantou klasických tištěných knih. Stávají se stále populárnějším a významnějším zdrojem zejména v akademických institucích díky tomu, že umožňují v mnoha ohledech komfortnější práci s textem, např. fulltextové vyhledávání, snadný tisk a kopírování částí e-knih, přístup 24 hodin denně apod. S ohledem na autorská práva není možný tisk celé knihy. Při práci s texty je nutno respektovat autorský zákon.

Nástroje

Citační manažery

Citační manažery jsou nástrojem pro správu bibliografických záznamů. Je to webová služba, která usnadňuje budování, údržbu a vyhledávání informací v tzv. "osobní bibliografické databázi" i jejich sdílení s dalšími uživateli.

24.06.2024 06:33:54
php 0.18s, sql 0.00s
bulldog6, cdbx2