• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Podpora publikování

Publikační činnost je jedna ze stěžejních činností současného vědce a pedagoga na vysoké škole. Vědci jsou měřeni dle výsledků své publikační činnosti již od doktorského studia, někdy i dříve.

V systému hodnocení a rozdělování financí pro vědecké instituce v České republice se publikační činnost stala jedním z hodnotících parametrů.

Jedná se velmi zodpovědnou a náročnou práci. Ústřední knihovna je připravena Vám v této činnosti podat pomocnou ruku. Mnoho informací naleznete na těchto stránkách. V případě jakýchkoliv dalších informací nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat.

InCites

Od roku 2019 je na VUT dostupný analytický nástroj InCites společnosti Clarivate Analytics. Je vhodný pro analýzy produktivity, dopadu vědeckých výstupů a benchmarking pomocí kvantitativních ukazatelů. Více informací získáte na adrese https://www.vutbr.cz/uk/podpora-publikovani/incites.

Směrnice č. 31/2017 (dříve směrnice rektora č.5/2012)

Nakládání s předměty chráněnými podle autorského zákona, tzn. i oblast publikování v odborných časopisech, řeší na VUT v Brně Směrnice č. 31/2017. Nově jsme připravili její dodatek, který vstoupil v platnost 1. března 2014 a mimo jiné upravuje,  kdo může podepisovat licenční smlouvy za VUT v Brně. Připravili jsme pro vás stránku s podrobnými informacemi!

podpora publikování v režimu Open Access

Pokud chcete získat finanční příspěvek na publikování v plně otevřených časopisech, nyní máte šanci!

Podmínky a další informace se dozvíte na samostatné stránce Fond OpenAccess.

Pro redakce časopisů

Vydáváte odborný časopis pod hlavičkou VUT v Brně? Chcete aby se o něm více vědělo?

Podívejte se na seznam kontaktů jednotlivých databází a zdrojů, kam je možno časopisy registrovat.

Máte dotaz k vědeckému publikování?

Kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře!

22.04.2024 21:58:34
php 0.05s, sql 0.00s
bulldog4, cdbx1