• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Jak najdu knihu na VUT?

Primo je plně integrován se systémem Aleph a nahrazuje tak čtenářský katalog dosud používaný na VUT.

Pokud chcete najít pouze knihu, která se nachází v knihovnách VUT, jako oblast vyhledávání zvolíte Katalog VUT.

katalog vut

Do vyhledávacího pole zadáme některý z údajů o knize a klikneme na tlačítko Hledat. Zobrazí se seznam výsledků, se kterým jde dále pracovat – výsledky lze upřesnit např. podle tématu, autora či sbírky, v níž se dokument nachází. Systém vám také nabídne doporučená hledání.

U každého záznamu hned vidíte, v které knihovně (či ve více knihovnách) je dokument dostupný. Pokud chcete zjistit konkrétní umístění, klikněte na řádek s dostupností.

Dostupnost knihy

V detailním pohledu vidíte, v kterých knihovnách se dokument nachází. Zároveň zjistíte, v které knihovně je alespoň jeden exemplář k dispozici (položka Dostupné). V opačném případě je uvedeno Mimo knihovnu.
Katalog VUT
Po rozkliknutí konkrétní knihovny zjistíte informace o jednotlivých exemplářích. V prvním sloupci je uvedeno, zda je exemplář dostupný nebo do kdy je půjčený. Také zjistíte, v jaké sbírce exemplář je (např. Volný výběr nebo sklad) a jakou má dokument Signaturu (a kde ho tedy hledat). V druhém sloupci se dozvíte, zda a na jak dlouho se dá vypůjčit. Vypůjčenou knihu lze také jednoduše rezervovat kliknutím na položku Požadavek na výpůjčku.
Jednotlivé exempláře v knihovně
Po kliknutí na řádek s exemplářem se zobrazí další podobnosti o dokumentu.

Chcete hledat knihu pouze ve své fakultní knihovně? Po vyhledání dotazu si v levém menu omezte výsledky podle Sbírky. Zde najdete všechny fakultní knihovny, které mají dané tituly v nabídce.

sbírka v primo


Publikováno: 13.01.2014 04:00

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/uk/primo/f33407/d87188

19.07.2024 11:58:40
php 0.08s, sql 0.00s
bulldog1, cdbx2