• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Jak hledat v elektronických zdrojích?

Pokud chcete vyhledávat ve všech licencovaných zdrojích, které má VUT předplaceny, je nutné se do systému Primo přihlásit. Některé databáze (např. Scopus) totiž neumožňují vyhledávat ve svém indexu nepřihlášeným uživatelům, jejich zdroje by se vám tedy nezobrazily ve výsledku vyhledávání v systému Primo.

přihlášení do Primo

Pokud výsledky vyhledávání pocházejí z licencovaných zdrojů, je nutné se pro přístup k textu dokumentu či záznamu z databáze přihlásit přes EZproxy (proxy server). Po kliknutí na název databáze, v níž se požadovaný dokument nachází, budete přesměrování do přihlašovacího okna VUT.

Systém Primo ve výsledcích vyhledávání primárně nabízí dokumenty, které jsou dostupné v plném textu. Pokud si např. děláte rešerši k nějakému tématu, může se tak stát, že vám některé důležité dokumenty uniknou. Toto omezení můžete jednoduše změnit rozšířením dotazu. Na stránce se seznamem výsledků v levém menu zaškrtněte volbu Zobrazit i články bez plného textu.

výběr plného textu

V seznamu výsledků se zobrazí i dokumenty, u nichž není plný text dostupný – mohou pocházet např. z bibliografických databází či jsou součástí kolekce, kterou nemá VUT zakoupenou.


Publikováno: 04.06.2015 14:00

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/uk/primo/f33408/d87205

25.06.2024 08:33:49
php 0.05s, sql 0.00s
bulldog4, cdbx1