• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Seřazení časopisů dle metriky Article Influence Score (AIS)

Nová Metodika 2017+ již neposuzuje časopisy dle metriky Impakt faktoru, ale dle přesnější metriky Article Influence Score (AIS). Pro práci s metrikou AIS je třeba se do databáze přihlásit.

Pokud již máte vytvořený účet, je zde jednoduché přihlášení. Pokud nejste ještě registrovaní, stačí projít jednoduchým procesem registrace. Po přihlášení pak klikněte na odkaz do databáze Journal Citation Report (JCR).

POZOR! Journal Citation Reports aktuálně přecházejí na nový vizuál. Pro potřeby vyhledání kvartilu přejděte do starého zobrazení v položce Products (v pravém horním rohu) a zvolte možnost Journal Citation Reports (Classic).

Na úvodní straně zvolte Browse by Category.

Vyberte si obor, který vás zajímá a klikněte na číslo počtu časopisů.

Zobrazí se vám seznam časopisů v daném oboru seřazený dle přednastavených metrik. Pro zobrazení metriky AIS je třeba nastavit si vlastní zobrazení. Nastavení stačí provést jednou a pak již bude uloženo ve vašem účtu a bude se zobrazovat kdykoliv budete přihlášeni do databáze. Klikněte na Customize Indicators a zvolte metriku Article Influence Score, případně další metriky, které vás zajímají.

Pak již stačí kliknout na konkrétní metriku, v našem případe AIS a seznam časopisů se seřadí dle dané metriky.

Seznam časopisů i s metrikami si můžete uložit do svého profilu a vracet se k němu kdykoliv v budoucnosti, anebo si ho můžete stáhnout v několika formátech včetně xls pomocí dvou tlačítek v horní liště.


Publikováno: 21.08.2018 14:27

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/uk/navody/f80089/d174430

17.09.2021 13:11:13
php 0.23s, sql 0.00s
bulldog6, cdbx1