• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Jak vložím citace z ostatních databází?

Pokud chcete přenést výsledky vašeho hledání v odborných databázích, nemusíte je přepisovat ručně, stačí si uložit vybrané záznamy do speciálního souboru. Ten pak nahrajete do systému Citace PRO. Vstupte do nastavení na stránce Citace PRO kliknutím na symbol ozubeného kola vedle svého jména v horní části obrazovky. V oddíle Import RIS vložte váš soubor a potvrďte. Vaše záznamy se objeví v nové složce pojmenované jednoduše RIS.

Import RIS

Kde vytvoříte soubor se záznamy:

ACS

V databázi ACS zaškrtněte všechny dokumenty, které chcete exportovat, a klikněte na Download Citations. V nové stránce vyberte formát RIS — For EndNote, ProCite, RefWorks, and most other reference management software.

acs

IEEE Xplore

V této databázi po zaškrtnutí vybraných výsledků klikněte na odkaz Download Citations. Poté zvolte formát EndNote, ProCite, RefMan.

IEEE Xplore

Knovel

Na stránce s dokumentem klikněte vlevo na tlačítko Citation. Otevře se vám okno, kde musíte kliknout na Export a vybrat format RefMan.

Knovel

ProQuest

Po označení vybraných záznamů klikněte v modré liště nad seznamem vyhledaných dokumentů na tlačítko Export/Save. Dále zvolte formát RIS.

Proquest

Science Direct

V databázi Science Direct zaškrtněte všechny články, které chcete uložit, a klikněte na Export citation v panelu nad prvním vyhledaným záznamem. Z možných formátů exportu použijte RIS format (for Reference Manager, ProCite, EndNote).

science direct

Scopus

Po vybrání požadovaných záznamů klikněte na tlačítko Export. Na nové stránce zvolte RIS format (Reference Manager, ProCite, EndNote).

scopus

Web of Science

V databázi Web of Science zaškrtněte všechny dokumenty, které chcete exportovat, a klikněte na šipku vedle tlačítka Save to EndNote online. Rozbalí se vám roleta s výběrem možností uložení. Vyberte Save to Other File Formats. Výsledný soubor je ve formátu txt

Web of science

Wiley Online Library

V databázi společnosti Wiley po vybrání požadovaných záznamů klikněte na tlačítko Export Citation. V otevřeném poli vyberte formát ProCite.

Wiley


Publikováno: 17.04.2012 00:04

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/uk/citace-pro/f27345/d69805

02.02.2023 21:18:25
php 0.09s, sql 0.00s
bulldog3, cdbx1