Přístupnostní navigace
E-přihláška
Vyhledávání Vyhledat Zavřít
Letošní ročník letní výzvy BoosterChallenge VUT registruje 19 studentských týmů, které během letních měsíců pracují na vlastních projektech napříč obory. Řada z nich přitom stále hledá nové členy. BoosterChallenge je program určený studentům, kteří chtějí místo stáží nebo brigád věnovat prázdniny rozvoji vlastního nápadu, získat cenné zkušenosti v týmové spolupráci a posunout projekt od nápadu až k funkčnímu prototypu. Nejlepší projekty budou na konci léta finančně oceněny. V loňském ročníku BoosterChallenge VUT uspěl například projekt Věrka. | Autor: FIT VUT
Místo stáží v korporátu nebo brigád investují někteří studenti čas letních měsíců do realizace vlastních projektů. BoosterChallenge VUT je soutěž studentských projektů, která letos probíhá už pošesté. Původně byla zaměřena výlučně na IT projekty a organizovala ji Fakulta informačních technologií VUT (FIT). Postupem času se však rozšířila – získala podporu dalších fakult a už druhý rok je organizována pod záštitou inovačního a podnikavého ekosystému VUT ContriBUTe. Akce již tradičně dává studentům unikátní možnost posunout své vize blíže k realizaci a praktické aplikaci. Nejlepší projekty budou v září oceněny zajímavou finanční odměnou.
Do letošního ročníku soutěže bylo vybráno hned 19 studentských projektů s širokým tematickým zaměřením. Mezi tématy se objevuje například interiérový dron, systém pro jízdní kolo umožňující automatickou regulaci tlaku v pneumatikách, moderní fitness aplikace nebo interaktivní mapa rybářských revírů. Přehled všech přihlášených projektů je k dispozici na webu programu Star(t)up@FIT.
Řada týmů přitom stále ještě hledá nové členy z řad studujících i vyučujících. Studenti, kteří mají zájem se zapojit, mohou i nadále využít příležitosti spolupracovat na zajímavých tématech a získat cenné praktické zkušenosti. Pro akademické pracovníky se zároveň nabízí možnost podpořit vybrané projekty například formou konzultací.
Podpora podnikavosti studentů i zaměstnanců je na VUT jednou ze strategických priorit. I proto na univerzitě vznikl inovační a podnikatelský ekosystém ContriBUTe, který podporuje vzdělávání, příležitosti, události, zdroje a kontakty v oblasti inovací a podnikavosti. Přispívá tak k tomu, aby se nápady na VUT měnily na skutečný byznys.Zdroj: FIT VUT