• Události
  • Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

  • Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Oznámení ohledně situace týkající se koronaviru

Vážené studentky, vážení studenti,

v souvislosti se zvyšujícím se rizikem nákazy koronavirem v Číně a aktuálním prohlášením Ministerstva zahraničních věcí ČR vám Vysoké učení technické v Brně nedoporučuje, abyste cestovali v nejbližších dnech do Číny a důsledně zvážili vycestování na studijní pobyt či praktickou stáž v letním semestru 2019/2020. V případě, že jste již vynaložili výdaje na Vaši cestu do Číny a rozhodnete se cestu z výše uvedených důvodů neuskutečnit, prosím informujte nás, abychom Vám pomohli s případnou refundací Vašich výdajů. O svém rozhodnutí prosím informujte Vaše studijní (zahraniční) oddělení na Vaší fakultě/součásti a Odbor zahraničních vztahů Rektorátu (kontakt: Mgr. Jitka Rašková, email: raskova.j@vutbr.cz, telefon: +420 778 788 945)

Pokud se stále nacházíte na území Číny, doporučujeme Vám, abyste zhodnotili aktuální situaci a zvážili návrat do České republiky. Vaše finanční náklady spojené s návratem budeme řešit v souladu s pravidly poskytovatele Vašeho stipendia. Dle doporučení MZV ČR dbejte zvýšené opatrnosti, zvýšené hygieny, nezdržujte se na místech s velkou koncentrací osob, nenavštěvujte tržnice a používejte ústní roušky. Informujte také Vaši fakultu a Odbor zahraničních vztahů Rektorátu, zda budete pokračovat ve svém studijním pobytu v Číně i v letním semestru.

Informace k aktuální situaci ke koronaviru najdete na těchto odkazech:

  • Ministerstvo zdravotnictví ČR - zde
  • Ministerstvo zahraničních věcí ČR - zde

V případě, že budete potřebovat jakoukoliv pomoc, obraťte se prosím na Mgr. Jitku Raškovou, koordinátorku pro mobilitní programy. (e-mail: raskova.j@vutbr.cz, telefon: +420 778 788 945).


Publikováno: 03.02.2020 12:32

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/uredni-deska-old/f18849/d194792

Úřední deska

Úřední deska