• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

ORCID

ORCID umožňuje snadno a rychle propojit identitu vědce s jeho publikacemi, institucí a dalšími osobními identifikátory. Tento identifikátor je tvořen numerickým kódem, který jednoznačně identifikuje vědecké a akademické pracovníky. Výhodou ORCID je možnost propojení s dalšími identifikátory - ResearcherID a ScopusID.

Od roku 2020 je VUT v Brně členem ORCID. V červnu 2020 byla zahájena implementace ORCID do informačního systému (IS), která umožňuje založení ORCID přes IS a zapsání ověřené afiliace do profilu ORCID. V další fázi implementace je v plánu hlubší integrace - např. možnost exportu publikačních záznamů z IS do ORCID.

Pomocí ORCID si můžete udržovat a spravovat vědecký profil včetně aktualizované publikační činnosti po celou dobu své kariéry. Pokud změníte zaměstnání nebo jméno (u žen provdáním), ORCID účet a číslo vám stále zůstává. ORCID záznam neobsahuje žádné citlivé informace. ORCID poskytuje nástroj pro správu ochrany osobních údajů. Sami si kontrolujete, která data jsou veřejně dostupná (a tím pádem viditelná).

ORCID pomáhá šetřit čas. Vzrůstající mezinárodní spolupráce napříč obory, institucemi a kontinenty vyžaduje systémovou komunikaci. Zadávání údajů autora znovu a znovu tak může být časově velmi náročné.

Jak pracovat s ORCID?

Práce s ORCID

Doplňte svůj identifikátor na vutbr.cz, používejte ho při publikování článků (členské organizace ORCID jsou např. Elsevier, Ebsco, ProQuest, Sage, Springer, Taylor & Francis, Royal Society of Chemistry nebo Wiley), žádostech o granty a jiné vědecké práci, abyste si byli jistí, že ohodnocení za vaši práci bude připsáno opravdu vám.

01.04.2023 03:30:32
php 0.08s, sql 0.00s
bulldog1, cdbx1