Aktuality

  • 27.7.2020 Veřejná nabídka technologie – NANOSELEN jako fungicidní ...

    POSLÁNÍ Dřevokazné houby způsobují řadu problémů ve stavebnictví po celém světě. Vyskytují se tam, kde je vyšší vlhkost, zejména pokud je dřevo v přímém kontaktu s půdou či vodou. Tyto houby patřící nejčastěji mezi basidiomycety, jsou v mnoha případech rezistentní na současné fungicidy. Nejznámější z nich, Serpula lacrymans, je každoročně odpovědná za škody v řádech milionů USD. Je všeobecně známo, že je-li dřevo řádně ošetřeno, zůstává déle „zdravé“ a prodlužuje se významně jeho životnost. Poptávka po kvalitní a vysoce účinné prevenci výskytu dřevokazných hub vzhledem k oblibě dřeva je trvale vysoká.

  • 8.7.2020: Transferová komunita diskutovala v Olomouci

    Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci hostil již 6. ročník workshopu věnovaného transferu technologií, na kterém se sešlo téměř 50 účastníků z celého Česka. V pěti pracovních skupinách se postupně diskutovala různá aktuální témata.

  • 8.6.2020: Student VUT navrhl lepší proudnici pro požární sport. Teď s ...

    Nazval ji BE[A]ST, tedy „zvíře“, nebo taky „nejlepší“. Když chtěl student Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně Filip Páral ve své bakalářské práci zhodnotit, která z proudnic pro požární sport je ta nejlepší, zjistil, že ideální není žádná. S výsledkem se nespokojil a nad rámec závěrečné práce navrhl vlastní proudnici, která kombinuje to nejlepší z dosavadních řešení. Od univerzity si licencoval užitný vzor, kterým je proudnice chráněna, a chystá se s ní na trh.

  • 20.1.2020: Proof of Concept projekty pro firmy podporují transfer ...

    V programu podpory Proof of Concept v rámci OP PIK jsou podporovány projekty podnikatelských subjektů, které mají za cíl ověřit aplikační potenciál nových výsledků výzkumu a vývoje vyvinutých organizacemi pro výzkum a šíření znalostí (například VUT) před jejich možným uplatněním v praxi, přičemž transfer technologií do podniku může být již dokončený, tj. podnik má již zajištěná práva duševního vlastnictví, nebo je ve fázi příprav.

  • 20.1.2020: Využití výsledků v projektech

    Odbor transferu technologií nabízí pomoc při vyjednávání smluv o využití výsledků, uzavíraných na konci projektů.

  • 6.1.2020: Nová pravidla týkající se transferu technologií

    Dne 12. 12. 2019 vydalo Vysoké učení technické v Brně dvě nová rozhodnutí rektora: Rozhodnutí č. 5/2019 –Odměňování původců poznatku a Rozhodnutí č. 6/2019 – Pravidla tvorby a čerpání prostředků patentového fondu. Tyto nové normy jsou účinné od 1. 1. 2020.

  • 18.12.2019: V Polsku na zkušené

    Ve dnech 24. – 27. 11. 2019 zástupci Odboru transferu technologií absolvovali vzdělávací cestu po polských pracovištích transferu technologií: Politechnika Krakow, Jagelonský inkubátor – Jagellonoian Center od Inovation, Life Science Park, Uniwersytet Jagellonski, Wroslawskie Centrum Transferu Technologií a Politechnika Wroclawska.

  • 8.11.2019: BDM z Fakulty strojního inženýrství aktivní na konferenci SDEWES

    14. ročník konference zaměřené na cirkulární ekonomiku, udržitelné hospodářství, chytré zdroje a chytré sítě proběhl od 01. 10. do 06. 10. 2019 v chorvatském Dubrovníku. Akce se účastnilo přes 500 aktivních přispěvatelů z více než čtyřiceti zemí světa. Hlavním tématem bylo dosažení cílů tzv. Pařížské dohody na snížení produkce skleníkových plynů.

  • 21.10.2019: České technické univerzity si vyměňují zkušenosti v oboru ...

    Ve dnech 15. - 16. 10. 2019 navštívil VUT pracovní tým Odboru pro řízení projektů a transfer technologií Rektorátu ČVUT v Praze. Cílem našeho společného setkání bylo prodiskutovat nastavení procesů ochrany duševního vlastnictví, komercializaci poznatků, vedení evidence a vznik spin-off firem. Taktéž jsme se společně zamysleli nad problematikou získávání a plnění dotačních projektů.

  • 27.9.2019: Seminář na míru vašim potřebám

    Odbor transferu technologií nabízí uspořádání vzdělávací akce či kurzu k tématům duševního vlastnictví a jeho ochrany či využití výsledků vznikajících v různých dotovaných výzkumných projektech i mimo ně.

  • 20.9.2019: Kdo o tom rozhoduje?

    Organizační struktura VUT je celkem složitá – máme tu Akademický senát, vedení univerzity, jednotlivé fakulty a další součásti, administrativní centrum Rektorát, různé rady. Každý orgán, každá součást má svoje vymezené kompetence a svěřenou agendu. Jak je to v případě duševního vlastnictví?

  • 9.9.2019: Zpráva z akce - METEC & 4th ESTAD (European Steel Technology ...

    Konference ESTAD je významnou událostí v hutnictví, ocelářství a zpracování kovových i nekovových materiálů, která se koná pouze 1krát za 4 roky. Aktivně se této konference účastní velké množství světových firem jako je např. SMS-group, PRIMETALS, DANIELI, SIMENS a výzkumných organizacích včetně světových univerzit. Konference proběhla 24. 6. - 28. 6. 2019 na klasickém místě a to v konferenčním centru Düsseldorfských veletrhů. Tato akce vždy probíhá s připojeným veletrhem METEC.

  • 30.8.2019: První zasedání Rady pro transfer technologií

    Dne 26. 8. 2019 zasedla poprvé k jednání Rada pro transfer technologií. Tato rada vznikla v červenci letošního roku, kdy byla vydána Příloha č. 15 – Rada pro transfer technologií, patřící k Rozhodnutí č. 35/2017 - Poradní sbory a pracovní skupiny.

  • 28.8.2019: Vítáme nové kolegy do týmu OTT

    Rádi bychom vám představili nové posily týmu Odboru transferu technologií a Business development manažery.

  • 16.8.2019: OTT se seznamuje s transferem znalostí v Helsinkách a Talinu

    Část týmu Odboru transferu technologií se v termínu od 12. – 14. června vydala na zahraniční studijní služební cestu do Helsinek a Talinu. Tuto vzdělávací akci zorganizovali pracovníci Odboru transferu technologií v rámci projektu VUT Příležitost. Studijní cesty se zúčastnili i kolegové z Univerzity Pardubice.

Strana 3/13«123456...13»