TRANSFERA TECHNOLOGY DAY 2021

Národní technická knihovna v Praze hostila 21.10.2021 již 2. ročník Transfera Technology Day (TTD) 2021.

TTD byl vyvrcholením procesu, kterého se bylo možné zúčastnit přihlášením do 14.7.2021 s projektem, který je v pokročilejší nebo konečné fázi Proof of Concept. Posudky od vyhlášených odbornic a odborníků se sbírali do 19.9.2021, o den později byli vyhlášeni postupující do finále. Soutěžní den byl pak věnován všem finálním projektům, které byly prezentovány svými tvůrkyněmi a tvůrci a zakončen byl slavnostním vyhlášením vítěze.

Za VUT se výzvy zúčastnil pan Ing. Vratislav Čmiel, Ph.D. společně s Ing. Marinou Ronzhinou, Ph.D. a s Ing. Innou Zumberg za podpory manažera transferu technologií Ing. Vratislava Harabiše, Ph.D. Tým se přihlásil s projektem „Spectroll – Chytrým spektrofotometrický analyzátor“.
Bezkontaktní optický analyzátor Spectroll má vysoký potenciál mnohým podnikům a výrobcům usnadnit přístup k cenově dostupnému měření kvality. Zařízení zaujme svou velikostí a absolutně nenáročným ovládáním, umožní tak provádění analýzy vzorků i osobám bez odborného vzdělání. Jedná se tedy o mobilní zařízení, které lze využít zejména v průmyslovém odvětví, kde je potřeba časté testování při výrobě nebo zpracování. Spectroll využívá při analýze strojového učení a tím dosahuje svých předností, díky kterým může přispět k rychlejší, přesnější a levnější bezkontaktní analýze složení produktů. Projekt získal kladné hodnocení poroty a byl doporučen ke komercializaci.


Na článku spolupracoval i pan doktor Čmiel, který se k TTD vyjádřil takto:

“Jsem potěšen, že bylo možné výsledky našeho týmu opět veřejně prezentovat a současně děkuji porotě za vybrání projektu do finále soutěže. Poděkování patří také organizátorům soutěže, během soutěže jsme si užili příjemnou atmosféru celé akce.“

Odkaz na událost: https://www.transfera.cz/transfera-technology-day/transfera-technology-day/rocnik-2021/

Odkaz na kanál se záznamem z TTD 2021: https://www.youtube.com/channel/UCOgkov2Pj-i2b_PpVpKzmTA/videos

C
elému týmu gratulujeme a přejeme ještě mnoho dalších úspěchů.


Publikováno: 02.12.2021 12:14

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d219028